Vážení a milí příznivci literární soutěže vězňů,

do 14. srpna 2022 můžete v rámci Ceny veřejnosti podpořit díla, která prošla do finále III. ročníku Literární soutěže Za branou. Jak na to? Jsou možné dva způsoby: formou "lajku" u nasdílených finálových děl na facebookovém profilu Za branou. A také zasláním 1 hlasu pro jednotlivá finálová díla, jedním hlasem tedy lze podpořit i více než 1 dílo. "Lajky", které jste na FB některému dílu nebo dílům dali do 31. 7. 2022, budou do celkové bilance ceny veřejnosti započítány.

Mailové hlasy zasílejte prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme, Za branou

Nejhorší vrtaní není to u zubaře. Je to ten hrozivý červík pochybností, který se přihlásí u doposud neuznaného génia v momentu jeho neschopnosti představit svoji výjimečnost celému světu. A pokud ne celému světu, tak alespoň té překrásné mladé a začínající herečce, která měla tu zcela neuváženou reakci neignorovat můj pozdrav na ulici. Odpověděla.

man g00ace6404 1920

Píše se magické datum 12. 2. 2022. Dopadnul jsem až sem na planetu Zem do podsvětí této sluneční soustavy. Do odpadků lidské rasy. Z nadsvětí do podsvětí, nazvěme to třeba. Snažím se naučit žít - být humanoidem. Vybral jsem si tohle prostatické tělo, tenhle předurčený osud.

planet ge71e413be 1920

 

Kdysi dávno, kdy půda byla samé bláto a ve městech i na vesnicích se lidem nevedlo moc dobře, protože nebyla dobrá úroda, objevovaly se nemoci, které si nevybíraly oběti – padl jak mladý, tak starý – se narodil na jednom statku chlapeček jménem Jeremy.

hand gd91172fdf 1920

 

Zatanči mi vášeň,

když kastaněty hrají.

Zatanči mi touhu,

až máky zčervenají.

Zatanči o lásce,

na poslední slova.

V tvém tanci je i naděje,

tak zatanči mi znova.

man g175ba3afc 1920