Dne 21. října 2022 předali scénáristka a pedagožka FAMU Tereza Brdečková a Jan Frank, předseda Za branou, diplom za I. místo ve III. ročníku Literární soutěže Za branou pro vězněné autory panu Janu Žemličkovi, t. č. Věznice Jiřice.

IMG 37501

Krásné 2. místo ve III. ročníku této Literární soutěži Za branou 2022 získal z Věznice Mírov odsouzený Marek Teplý se svojí povídkou Kontrola. Dne 7. 10. 2022 bylo předáno tomuto odsouzenému ocenění za dané umístění, a to diplom a kredit na telefonní volání v hodnotě 400 Kč. Předání se osobně zúčastnili členové poroty Michal Horáček (spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent a vystudovaný antropolog) a Jan Frank (předseda OS Za branou, z.s.)

celo web teply 1

Cena veřejnosti: Osudová plavba, David Křížek, Věznice Stráž pod Ralskem

 

Nejhezčí pohádka podle poroty: Pohádka o mlsném medvědovi, Michal Kerner, Věznice Rýnovice

 

Výsledky podle hodnocení odborné poroty:

1. místo: Probuzení do snu, Jan Žemlička, Věznice Jiřice

"Velice přesvědčivý portrét recidivisty, autor má styl, výborně pracuje se zkratkou, dokáže literárně mířit k jádru věci." (T. Brdečková)

2. místo: Kontrola, Adam Weltraum, Věznice Mírov

"Protože je to znepokojivě autentické." (Michal Horáček)

3. místo: Ve Světlé chvíle - než se celá dobru vzdám, Pavlína Bobek Bobková, Věznice Světlá nad Sázavou

"Syrový poetický talent, vynikající práce se slovem i metaforou." (T. Brdečková)

 

 

 

Vážení a milí příznivci literární soutěže vězňů,

do 14. srpna 2022 můžete v rámci Ceny veřejnosti podpořit díla, která prošla do finále III. ročníku Literární soutěže Za branou. Jak na to? Jsou možné dva způsoby: formou "lajku" u nasdílených finálových děl na facebookovém profilu Za branou. A také zasláním 1 hlasu pro jednotlivá finálová díla, jedním hlasem tedy lze podpořit i více než 1 dílo. "Lajky", které jste na FB některému dílu nebo dílům dali do 31. 7. 2022, budou do celkové bilance ceny veřejnosti započítány.

Mailové hlasy zasílejte prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme, Za branou