V hlubokém lese, kam ještě nikdy lidská noha nevkročila, žije podivuhodné společenství lesních zvířátek. Na kopci, kde sníh vydrží až do pozdního jara, přebývá rodina medvědů ve svém brlohu. Táta Ríša, maminka Máša a dospívající méďa Kája. Abychom se vyznali v medvědím věku, tak Kájovi jsou 3 roky, a to zrovna u medvědů začíná puberta a s tou přicházejí ty největší starosti.

bear ge8f443a8c 1920

Ze snu slyším ťukání na dveře, nechci se probudit, celé tělo mám unavené, svaly ztuhlé a neposlušné. Uvědomuji si, že ležím v posteli na hotelovém pokoji. Ťukání se změnilo v bouchání. To mi recepční dává najevo, že vypršela doba zaplaceného pokoje. Vstanu, mám na sobě boty, to abych v případě, že by to nebyla recepční, ale policie, mohl utéct skokem z okna.

man gf23d6d351 1920

Oprávnění autoři: všechny osoby aktuálně pobývající ve VTOS a vazebně stíhané na území ČR.

Umělecká forma: Autor je oprávněn tvořit v libovolném uměleckém a literárním formátu, např. písňové texty, povídka, scénář apod. 

Literární soutež

 

Roli váženého porotce III. ročníku Literární soutěže Za branou přijal letos Michal Horáček. Novinář, spisovatel, autor hudebních textů, podnikatel, ale také nedávný kandidát na prezidenta ČR. Pro autory mimořádná čest. Ne však tak úplně náhodná. Michal Horáček v rámci své prezidentské kampaně neopomenul ani věznice. Umění je podle něj nekonečně vstřícné. Odsouzeným autorům vysílá skrytý vzkaz: umění, ať už výtvarnému, nebo literatuře, je třeba se věnovat.

Klatovy 161031 hancovsky04 1024x683