Manželův nástup do vězení byl pro nás velkým šokem. Nečekali jsme to. A nebyli jsme na to připraveni. Ono se na to ani připravit nedá, protože člověk si nedovede představit, co všechno nástup do vězení znamená, dokud to sám na vlastní kůži nezažije.

prison 3357414 1920

 

Naše organizace Za Branou letos pořádá druhý ročník literární soutěže pro osoby ve výkonu trestu!

Co je izolace si k dnešnímu dni vyzkoušel nejspíš každý. Jedná se o celospolečenské téma a sdílenou hořkost. Ovšem izolaci na druhou si zažil (naštěstí) málokdo.

Jsme tým organizace Za branou, která pracuje s vězni ve výkonu trestu a po jejich propuštění. Hlavní gro naší práce je v podpoře a posilování vztahů mezi vězněm a jeho rodinou. Z našich výzkumů vyplývá, že nejsilnějším motivem pro bezproblémový a šťastný návrat do společnosti bez hrozby recidivy, je právě silné rodinné pouto. A to je v této době omezené pouze na telefonický rozhovor a to již téměř rok.

Organizace Za branou pořádá druhý ročník literární soutěže pro naše klienty. Mají tak možnost využít pera a tužky a ukázat tak rodině a světu, že to nevzdali a stále bojují. Posílí si své osobní kompetence a sebevědomí  tím, že jejich „dílo“ bude číst známý profesionál, mají možnost se realizovat, ukázat co v nich je a třeba i vyhrát a "být vidět".

V minulém roce se do soutěže zapojilo 16 věznic, tento rok se mají možnost zapojit vězni ze všech 35. Letošní témata jsou rozdělená do kategorií podle žánrů:

1)            Pohádka

2)            Drama/Krimi

3)            Poezie

4)            Cestopis

5)            Žurnalistika (reportáž, fejeton, ..)

6)            Milostný příběh

OSense O-Sense