Vážený čtenáři,

dostává se Vám do rukou sborník finálových prací I. ročníku literární soutěže Za branou, kterou v letních měsících roku 2020 uspořádal náš spolek, tedy Za branou. Konkrétní zadání tématu soutěže znělo "Moje rodina". Autoři směli popsat nejvíce dvě strany A4 a k tomu dostali téměř dva měsíce času. Výsledek? Za zveřejněníhodná po přepsání na našem webu rodinyveznu.cz jsme uznali celkem 20 finálových děl. Ta jsme zároveň pravidelně sdíleli na facebookové stránce Za branou. Vítěznou čtveřici prací z finalové dvacítky určila šestičlenná porota. Za účast v ní děkuji Anně Šabatové, Pavlu Kočnarovi, Soně Haluzové, Jiřímu Juklíčkovi a Pavlu Vagnerovi.

 

 

Největší počet bodů získal L. S. z Věznice Znojmo s povídkou "Trojí trest", na druhém místě se umístila anonymní autorka ze Světlé nad Sázavou s dílem "Babičko, hraješ hru?" a třetí místo připadlo panu M. F. z Oráčova za esej "Když je svět falešný a stane se pustým ostrovem". Cenu veřejnosti, která brala v úvahu zejména reakce věřejnosti, získal Viliam Ondrejka z Věznice Rapotice za dílo "Zrozen z pekla".

S výjimkou čtvrtého jmenovaného jsem měl možnost osobně pogratulovat a předat ceny vítězům. Děkuji jim za angažovaný přístup a za účast v I. ročníku soutěže. Stejně tak úplně všem autorům, kteří se rozhodli zaslat svá díla. Děkuji rovněž všem věznicím, které myšlence realizace soutěže otevřely cestu.

Vám, milí čtenáři, přejí zajímavé čtení a těším se s vámi na další soutěžní ročník.

Jan Frank, předseda OS Za branou, z.s., listopad 2020

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
OSense O-Sense