Moje děti a partner a rodiny mi vždy byli vším. No, nevím, jak začít. Jsem zavřená rok a za tu dobu nebyl den ani hodina, kdy bych nemyslela na rodinu. A na partnera. Když vyslechnete rozsudek, a ten vás sejme jako rána pěstí, tak ještě pořád si neuvědomujete, co to obnáší.

 

 

 

Zařídíte vše potřebné, pokud máte výhodu jako já, že do trestu nastoupíte sami. A nejste na vazbě. Když musíte odjet od plačících dětí, je to něco, co bych nepřála ani úhlavnímu nepříteli. Je to pocit, jako by vám někdo rval srdce z těla a bude vás to bolet ještě dlouho.

Když projdete všemi dotazníky a kontrolami, tak vás šoupnou do cely a bum-rána jako z děla. To byl zvuk katru. A na tento zvuk si budete muset nějakou dobu zvyknout. Ale řeknu vám, je to opravdu škaredé, a hlavně v tom momentě je to jako další rána.

Hádejte, na co myslíte, samozřejmě na rodinu, a oni doma myslí na vás. Takže vybalíte tužku a papír a píšete domů a moc se těšíte, až přijde odpověď. Bohužel to není SMS, takže to není pár minut, ale pár dní. A to je první věc, kterou musíte brát v klidu a bez paniky a bez nervů. Za nějakou dobu už je to lepší. Už totiž můžete volat a to je jako dar z nebes. Kontakt, který je k nezaplacení.

Samozřejmě první telefony vás sejmou. Ale časem budete volat, jako byste byli v obchodě a děti doma. Každou volnou chvíli využijete nebo k výrobě nějaké drobnůstky pro radost. Zjistíte, že kamarádi nebylo takoví, zač se vydávali, a nikdo z nich se nezajímá, kde jste.

Rodina při vás stojí vždy a za každých okolností. Pro partnerský vztah je tohle asi životní zkouška. Zjistíte, jak je váš partner silný a zda máte pevný vztah. Já osobně mám štěstí, mám úžasného partnera, který mě drží nad vodou, tak jako jeho rodiče a moje nejlepší kamarádka.

I když s mými rodiči nyní žijí moje dcery, tak taky jim patří velký dík za to, jak to zvládají a jsou všichni silní. Vězení není procházka růžovým sadem. Každý den musíte být ve střehu a v pozoru. Skoro ale stojí za to snažit se bez problémů proplouvat, i když někdy s velkým ponížením. Ale rodina vám za to jednou poděkuje.

Závěrem chci celé mé rodině a přátelům moc poděkovat, jsou mi oporou a dávají mi energii.

Anonym.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit