Naše organizace Za Branou letos pořádá druhý ročník literární soutěže pro osoby ve výkonu trestu!

Co je izolace si k dnešnímu dni vyzkoušel nejspíš každý. Jedná se o celospolečenské téma a sdílenou hořkost. Ovšem izolaci na druhou si zažil (naštěstí) málokdo.

Jsme tým organizace Za branou, která pracuje s vězni ve výkonu trestu a po jejich propuštění. Hlavní gro naší práce je v podpoře a posilování vztahů mezi vězněm a jeho rodinou. Z našich výzkumů vyplývá, že nejsilnějším motivem pro bezproblémový a šťastný návrat do společnosti bez hrozby recidivy, je právě silné rodinné pouto. A to je v této době omezené pouze na telefonický rozhovor a to již téměř rok.

Organizace Za branou pořádá druhý ročník literární soutěže pro naše klienty. Mají tak možnost využít pera a tužky a ukázat tak rodině a světu, že to nevzdali a stále bojují. Posílí si své osobní kompetence a sebevědomí  tím, že jejich „dílo“ bude číst známý profesionál, mají možnost se realizovat, ukázat co v nich je a třeba i vyhrát a "být vidět".

V minulém roce se do soutěže zapojilo 16 věznic, tento rok se mají možnost zapojit vězni ze všech 35. Letošní témata jsou rozdělená do kategorií podle žánrů:

1)            Pohádka

2)            Drama/Krimi

3)            Poezie

4)            Cestopis

5)            Žurnalistika (reportáž, fejeton, ..)

6)            Milostný příběh

OSense O-Sense