Po mém uvěznění jsem přišel  o kontakt s dětmi. Kontaktoval jsem proto spolek Za branou, aby mi pomohli kontakt s dětmi obnovit. Díky radám, známkám i kreditu na volání z vězení od nich jsem postupně docílil toho, že jsem měl návštěvy dětí z dětského domova.

obr

 

 

 Trvalo to nějakou dobu, děti si mě nepamatovaly. Při první návštěvě, která se konala v dětském koutku, díky vstřícnosti ředitele věznice, ke mně děti příliš nechtěly. Měl jsem pro ně připraveny omalovánky, papír i pastelky, vyrobil jsem jim hračky ze dřeva, pro syna vláček a dcerce tahací kačenku. Díky tomu všemu jsem jim udělal radost, a tak si se mnou začaly kreslit a hrát se stavebnicí, která byla v koutku k dispozici.

Dost mě ranilo, když mi můj syn řekl „strejdo“. Ale věřil jsem, že se to časem zlepší. Na konci návštěvy mi malinkej dal pusu, ale malá ke mně nechtěla. Nevzdal jsem to, a díky kreditu od Za branou jsem dětem mohl několikrát zavolat. Děti mi teď vodí 1 x za 2 měsíce sociální pracovnice a psycholožka z dětského domova. Právě díky těmto lidem byla ta další návštěva mnohem lepší. Protože říkali dětem, že jdou za tatínkem a připravovali je na setkání.

Při druhé návštěvě se za mnou můj syn rozběhl a řekl mi „ahoj tatínku“ a políbil mě. Malinká ke mně ještě moc nechtěla. Začal jsem si s malým hrát, kreslit, ale také číst knížku, kde jsem mu ukazoval obrázky, aby mi ukazoval, co na nich je. Jelikož je dcerka hodně zvědavá, brzy se začala osmělovat a postupně se přidala k našim hrám. Syn už si se mnou povídal a smál se. Oba mi nakreslili obrázky. Mám je vystavené spolu s jejich fotkami.

Při loučení na druhé návštěvě chtěl můj syn, abych mu pomohl obléci bundičku a řekl mi, že zase přijdou a už se moc těší, dal mi pusu a obejmul mě. Když to viděla dcerka, přišla pro pusu také. Měl jsem z toho velkou radost. Je z toho zřejmé, že má smysl podporovat kontakty odsouzených s jejich dětmi. Jsem rád, že existují lidé a organizace, kterým na tom záleží. Vím už taky také lépe, co budu dělat po výkonu trestu, abych získal děti zpět do péče. Jsem za pomoc moc vděčný.

Robert, Věznice Plzeň.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

OSense O-Sense